Blog

لوله پلی اتیلن مخصوص گازرسانی

لوله پلی اتیلن گاز مخصوص گازرسانی

لوله پلی اتیلن گاز لوله و اتصالات پلی اتیلن  برای مصارف گازرسانی باعث کاهش هزینه و زمان اجرای پروژه های گازرسانی در سطح کشور شده است.

لوله پلی اتیلن گاز کاربر محصولات پلی اتیلن در انتقال گاز

آغاز استفاده از لوله‌های پلی اتیلنی تحت فشار، از اوايل سال ۱۹۵۰ ميلادی بوده است. از جمله کاربری‌های اين لوله‌ها ، انتقال آب، مواد شيميايی، سيالات خنک کننده و گرم کننده، گازها، هوای فشرده و سيستم‌های آتش نشانی، چه در روی زمين و چه در زير زمين است. يکی از اولين موارد کاربرد پلی اتيلن (با دانسيته متوسط) در زمينه انتقال گاز بوده است كه از سال ۱۹۶۰ ميلادی مورد استفاده قرار گرفته است. در حال حاضر بيش از ۹۰% خطوط انتقال گاز ايالات متحده و کانادا از مواد پلاستیکی است که ۹۹% آن نيز از جنس پلی اتيلن است. لوله های پلی اتيلن در شبکه های انتقال گاز نه تنها در آمريکای شمالی، بلکه در سرتاسر جهان استفاده ميیشوند.

 

اتصالات الکتروفیوژن

اتصالات مورد استفاده در شبکه ‌گازرسانی از اتصالات الکتروفیوژن می‌باشد. اتصالات الکتروفیوژن از انواع اتصالاتی است که در خطوط لوله انتقال گاز و خطوط آبرسانی قابل استفاده است. جوش الکتروفیوژن و اتصالات آن به علت ایمنی بسیار بالا تنها نوع اتصال مورد تأیید استاندارد IGS برای خطوط انتقال گاز است. همچنین تجربه نشان داده است که اتصال لوله‌های پلی اتیلن با جنس‌های مختلف پلی اتیلن نیز در این روش مقدور است. در کنار ایمنی آن، از دیگر مزایای این روش در سرعت بالا و تمیزی اتصال است.